Bölgesel zayıflama bel, karın, kalça, basen ve göbek bölgesindeki inatçı kiloların verilmesinde kullandığımız ameliyatsız zayıflama uygulamalarıdır.

Bölgesel yağlanmadan kurtulmak genellikle zordur ve çok farklı nedenlerle bölgesel kilonuz olabilir. Zayıf olduğu halde belli bölgede yerleşik yağlanmadan şikâyet edenler, diyet sonra fazla kilolarından kurtulmuş olmasına rağmen bölgesel kilosunu veremeyenler, hastalık, gebelik ya da genetik sebeplerden ötürü vücudun belli bir bölgesinde birikmiş inatçı yağ dokusundan rahatsız olanlar için cerrahi olmayan yöntemlerle bölgesel zayıflama tedavileri büyük avantaj ve kolaylıktır. 

Estetik açıdan orantılı bir fiziksel görünüme kavuşmayı, biçimli hatlara sahip olmayı hayal ediyorsanız fakat göbeğinizdeki, basenlerinizdeki yağları bir türlü veremiyorsanız bölgesel zayıflama uygulamaları ile tam da hayal ettiğiniz görünüme, kolayca kavuşabilirsiniz. 

Bölgesel Zayıflama Nedir?

Bölgesel zayıflama, herhangi bir sebeple verilemeyen bölgesel yağ hücrelerini parçalamak üzere geliştirilmiş cihazlı zayıflama sistemleri ile gerçekleştirdiğimiz tedavilerin tamamını kapsar.

Lokal olarak zayıflamak, vücudu yeniden şekillendirmek ve incelme elde etmek için uygulanan cerrahi operasyonlara alternatif olarak geliştirilmiş bu yöntemlerin temel çalışma prensibi belli bir bölgede yerleşik yağ dokusunu parçalayarak vücuttan atılmasını sağlamaktır. 

Ameliyatsız bölgesel zayıflama, medikal estetik teknolojisinde yaşanan gelişmelerin etkisiyle her geçen gün daha etkili ve güçlü sistemler olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu cihaz ve yöntemler, özellikle yaşlanma ve hareketsiz günlük yaşamdan kaynaklanan sıkıntıların giderilmesinde bedeni destekler ve rahatlatır. 

Düzenli spor ve sağlıklı beslenmeye rağmen verilemeyen kiloların kalıcı olarak verilmesini sağlamanın yanı sıra vücut sıkılaştırma elde etmemize yarayan bölgesel zayıflama uygulamaları sayesinde biçimli hatlara kavuşmak için bıçak altına yatmak zorunda değilsiniz. 

Bölgesel Zayıflama Yöntemleri

Cerrahi olmayan bölgesel zayıflama yöntemleri ve cihazları farklı teknik alt yapılara sahip medikal estetik sistemleridir. Ultrason, elektrik ve ses dalgaları, ısı ve soğuk uygulamaları gibi farklı enerjilerle etki eden çeşitli versiyonları söz konusudur ve bölgesel zayıflamada harika sonuçlar elde etmemizi sağlarlar. 

Doğru kişiye doğru cihazla doğru protokol uygulandığında elde edilen başarının da gösterdiği üzere en iyi bölgesel zayıflama yöntemi herkes için aynı değildir. Yaş, cinsiyet ve bölgesel kilonun vücudun hangi bölgesinde olduğu, bölgesel zayıflama protokolü açısından önemli kriterlerdir. Dolayısıyla kişiye özel bir planlama oluşturulur. Bu sebeple sizin için en etkili bölgesel zayıflama yöntemi hangisi olduğu, bir uzman tarafından muayene sonrası belirlenmelidir. 

Bölgesel Zayıflama Nasıl Yapılır?

Bölgesel zayıflama öncesi vücut ölçüleri değerlendirilir. Bölgesel kilo hikayesine göre izlenecek tedavi protokolü, hastanın bölgesel zayıflamadan beklentisi doğrultusunda kişiye özel olarak oluşturulur. Hangi cihazla, nasıl bir seans yoğunluğunda ve kaç seans uygulanacağı, bu sırada belirlenir ve hasta ile paylaşılır.

Göbek, karın ve bel bölgesindeki bölgesel yağlanma için soğuk lipoliz; basen, kalça, üst bacaklardaki verilemeyen yerleşik kilo için G5 masajı, bölgesel zayıflamada kullandığımız iki etkili sistemdir. 

Peki bölgesel zayıflama nasıl olur? Seanslar tamamlandıktan sonra vücutta yağ atılımı başlar ve parçalanan yağ dokusu yavaş yavaş bedeni terk eder. Bu süreçte bol su içmek, sağlıklı beslenmek ve hareketsiz kalmamak, zayıflama sürecini hızlandırır. 

Bölgesel Zayıflama Cihazları 

Bölgesel zayıflama cihazları özellikle cerrahi operasyon için sağlık durumu uygun olmayan ya da bıçak altına yatmak istemeyen kişiler için harika çözümlerdir. Sağlıklı beslenme ve spor ile bir arada kullanıldığında yarattığı etki çok daha güçlü olur ve sonuçlar uzun süre kalıcıdır. 

 Ayrıca, kan dolaşımını ve lenfatik sistemi harekete geçirmek, kolajen sentezini destekleyerek cildin sıkılaşmasını sağlamak gibi etkileri olan cihazlardır. Verilmesi zor bölgesel yağlardan ameliyat olmadan kurtulma imkanı sunan bölgesel zayıflama cihazları medikal estetik uygulamaları sayesinde edindiğimiz büyük bir konfordur. 

Soğuk Lipoliz Bölgesel Zayıflama

Soğuk lipoliz, bölgesel zayıflamada son yılların popüler uygulamalarından biri. Tek seansta önemli bir yağ kütlesinden kurtulmamızı sağlayan güçlü vakum başlıkları sayesinde başta göbek olmak üzere, basen, kalça ve simit bölgesindeki yerleşik yağların giderilmesinde son derece etkili bir sistem olduğunu söyleyebiliriz. 

Adından da anlaşılacağı üzere soğuk lipoliz, bölgesel yağlara soğuk uyguladığımız bir bölgesel zayıflama yöntemidir. Vakumlanan yağ dokusu, yüksek soğuğa maruz bırakılır. Odaklanmış soğuk, yağ hücrelerini dondurarak öldürür. Ölen yağ hücrelerinin vücuttan atılmasıyla birlikte bölgesel yağlara veda etmiş olursunuz. 

Güçlü bir vakum etkisi yarattığı için soğuk lipoliz sonrası morarma, birkaç gün boyunca doku hassasiyeti, hafif bir ağrısı gibi durumlar meydana gelebilir. Bir hafta içinde tamamen iyileşecektir. 

Soğuk lipoliz genellikle tek seans olarak uygulanır. Altı ay, bir sene arayla tekrar edilmesinde hiçbir sakınca yoktur. Uzun vadede fiziğini korumak ve bölgesel yağlarından adım adım kurtulmak isteyenler için ideal ameliyatsız bölgesel zayıflama yöntemidir. 

G5 Bölgesel Zayıflama 

Yağ hücresinin metabolizmik olarak dinamik olması demek yağ yakımının yani enerji sarfiyatının sağlıklı bir şekilde sürmesi demektir. Kan dolaşımı hızlı ve lenfatik sistem iyi çalıştığında hücre metabolizması genç kalır. Kilo ya da bölgesel kilo oluşması zorlaşır. 

Ritmik ve yoğun bir derin doku masajı uygulayan G5 masajı, özel başlığı ve ayarlanabilir çalışma modları sayesinde kan dolaşımını harekete geçirir ve lenf drenaj sistemini uyarır. Hem bölgesel zayıflama elde etmemizi sağlar hem de cildi sıkılaştırır, gençleştirir, tüm  doku katmanlarında harikalar yaratır. 

Bölgesel Zayıflama Zararları 

Bölgesel zayıflama uygulamaları, cerrahi operasyonların aksine yağ dokusunun birden değil belli bir sürede vücudu terk etmesini sağladığı için travmaya neden olmaz, doğal bir kilo verme süreci yaratır ve bunun sağlığa herhangi bir zararı yoktur. Kesi yapılmaz, doku çıkarılmaz, yağ hücresi sayısal olarak eksilmez. Kullanılan tüm cihazlar sağlık açısından güvenli olduğunu gösteren uluslararası sertifikalara sahiptir. 

Bölgesel zayıflama yaptıranlar formlarını korumakta eskisi kadar zorlamazlar ve sağlıklı beslenmeye daha çok özen gösterirler. Çünkü fiziksel görüntüsüyle daha barışık, pozitif kişilere dönüşmüşlerdi ki bunun da genel sağlık durumu üzerindeki etkisi ve olumlu motivasyon etkisi önemlidir. 

Bölgesel Zayıflama Göbek Eritme

Göbek, bölgesel zayıflama denince aklımıza ilk gelen bölgedir çünkü hem kadınlar hem erkekler, özellikle belli bir yaştan sonra göbekte yerleşik kilodan kolay kolay kurtulamazlar.

Soğuk lipoliz göbek eritme için ideal bölgesel zayıflama sistemidir. Bir ya da iki seans şeklinde uygulandığında, göbek bölgesindeki yerleşik yağın parçalanmasını ve vücudu terk etmesini sağlar. Soğuk lipoliz ile verilen bölgesel yağlar, şiddetli bir kilo alımı söz konusu olmadığı sürece kalıcıdır. 

Bölgesel Zayıflama ile Kalça ve Basen Eritme 

Kalça ve basen bölgesindeki yerleşik yağlardan kurtulmanın en kolay yolu bölgesel zayıflama yöntemlerinden düzenli olarak destek almaktır. Özellikle kadınlar arasında kilo almaya meyilli ilk bölge kalça ve basen bölgesidir ve buraya alınan kilo genellikle verilmesi zor bölgesel yağa dönüşür. 

Bölgesel zayıflama uygulamaları sayesinde kalça ve basende birikmiş kilolarınıza kalıcı olarak veda edebilirsiniz. Soğuk lipoliz ile kalça ve basen eritme protokolü tamamlandıktan sonra G5 masajı uygulayarak kilo vermeyi hızlandırmak ve bölgesel sıkılaşma elde etmek mümkündür. 

Bölgesel Zayıflama Fiyatları 

Bölgesel zayıflama fiyatları söz konusu olduğunda söyleyebileceğimiz şeylerin başında, ameliyatsız bölgesel zayıflama fiyatlarının, liposuction ve diğer cerrahi yöntemlere göre çok daha düşük bütçeli uygulamalar olduğu gelir. 

Bölgesel zayıflama İstanbul içindeki kliniklerin hizmet kalitesine, marka değerine ve doktor tecrübesine bağlı olarak her semtte farklıdır. Ayrıca uygulamanın içeriğine ve bölgesel yağlanmanın şiddetine bağlı olarak kişiye özel oluşturulan protokollerde fiyat kişiden kişiye değişir.