Burun Ucu Dolgusu

Burnunuzu genel olarak beğeniyorsanız ama ucu biraz kalkık olsa daha güzel görünecek daha hoş duracak diyorsanız, sizin aradığınız şey burun ucu dolgusu. 

Burun söz konusu olduğunda estetik sorunlar da çözümler de çok çeşitlidir. Sadece burun kemerinden rahatsız olan ama burnunun ucunu seven çok sayıda hastaya rastlarız. Ameliyat olmak istemeyen ya da herhangi bir sağlık sorunu sebebiyle cerrahi operasyon içi uygun olmayan kişilerde, burun dolgusu ile burun sırtını düzeltmek mümkündür. 

Aynı şekilde sadece burun ucundaki düşüklükten hoşlanmayan ve /veya burun ucunu kaldırmak isteyen kadın ve erkekler için burun ucu dolgusu, harika bir çözümdür. Bıçak altına yatmadan, 10-15 dakika süren bir uygulama ile okka gibi bir burun ucuna kavuşabilirsiniz. 

Ameliyatsız Burun Ucu Estetiği 

Burun, yüzün en çok göze çarpan yapısıdır ve herkes güzel bir buruna sahip olmak ister. Estetik operasyon konusunda tereddütleri olanlar için ameliyatsız uygulamalar birçok açıdan caziptir. 

Dolgu ile burun estetiği kapsamında ayrı bir kategoride değerlendirdiğimiz ameliyatsız burun ucu estetiği (burun ucu dolgusu), kelimenin tam anlamıyla, küçük bir dokunuşla mükemmel bir buruna sahip olmanızı sağlar. 

Ameliyat olamayacak kadar hafif kusurların giderilmesinde ve estetik burun ameliyatı sonrası oluşan burun düşüklüğünün giderilmesinde, ameliyatsız burun ucu estetiği, kusursuz bir burun ucuna sahip olmak isteyenlerin hayallerini gerçekleştiren uygulamadır.  

Burun Ucu Neden Düşer? 

Burun ucunda düşüklük doğuştan ya da sonradan oluşabilir. Burun, ömrümüzün sonuna büyümeye ve değişmeye devam eden bir organdır ve bazen farkına varmadığımız iç eğrilikler veya kırılmalar, yerçekiminin de etkisi ile burun ucunun zamanla düşmesine neden olur.

Ergenlik dönemi, burun kemerinin ortaya çıkmaya başladığı süreçtir ve burun ucu düşüklüğü şikayetleri genellikle ergenlikle birlikte ortaya çıkar. Burun ucunun düşmesine neden olan bir diğer sebep, estetik burun ameliyatlarıdır. Burun kemeri alındıktan sonra burun ucu yerçekiminin de etkisi ile ağır gelebilir. 

Burun Ucu Dolgusu Nedir?

Burun ucu dolgusu, burun ucunu kaldırmak ve yeniden şekillendirmek üzere, Hyaluronik asitle dolgu ile burun ucuna yapılan ameliyatsız burun ucu estetiği uygulamasıdır.

Burun ucunu, burun kemerinden hafifçe yukarı taşımak, burun ucu dolgusu ile elde etmek istediğimiz görüntüdür. Böylece burun daha kalkık durur ve kemerli görüntü hafifler. 

Burun Ucu Dolgusu Nasıl Yapılır?

Uygulama öncesi burun ucundaki düşüklük kontrol edilir. Hastanın beklentisini en iyi şekilde karşılamak için ayna karşısında yapılan estetik muayene, burun ucu dolgusunun ilk aşamasıdır. 

Hangi noktaya ne kadar dolgu şırınga edileceğine karar verilmesinin ardından burun ucuna lokal anestezi kremi uygulanır. Hyaluronik asit bazlı dolgu ile yapılan burun ucu dolgusu dakikalar içinde tamamlanır ve sonucu hemen o anda görmek mümkündür.

Kolay bir proses gibi görünse de burun ucu milimetrik bir estetik çalışma alanıdır. Deneyimli ve yetenekli eller tarafından gerçekleştirildiğinde son derece basit görünür fakat özenli ve dikkatli yapılmadığı takdirde hoş olmayan sonuçları olabilir. 

Burun Ucu Dolgusu Ne Kadar Kalıcı?

Hyaluronik asitle yapılan geçici dermal dolgular kategorisinde yer alan burun ucu dolgusu, ortalama 12-18 ay kadar kalıcıdır. 

Dolgunun kalıcılık süresi, her metabolizmada biyolojik ve hormonal yapıya bağlı olarak değişir. İlk dolgu uygulaması genellikle daha kısa sürede erir, ikinci ve sonraki dolgularda dolgunun kullanım süresinin uzadığı gibi bir genel gözlem söz konusudur. 

Kimler Burun Ucu Dolgusu Yaptırabilir?

Teknik olarak 18 yaşından büyük herkes burun ucu dolgusu yaptırabilir. Ergenlik döneminde burun değişmeye başlar ve bu süreç burun ameliyatı olmak için çok erkendir. Dolgu uygulamalarının da aynı şekilde mümkün olduğu kadar ertelenmesini öneriyor olsak da bu dönemde yaşanan estetik kaygıları, burun dolgusu / burun ucu dolgusu ile geçiştirmek tercih edilebilir. 

Burun ucu dolgusu; burun ucunda doğuştan ya da sonradan düşüklük olan her yaştan yetişkin kadın ve erkekler için uygundur. Travma sonrası oluşan burun ucu düşüklükleri burun ucu dolgusu ile giderilebilir. Burun ameliyatı sonrası burun ucu düşüklüğünden şikayetçi olanlar için burun ucu dolgusu son derece konforlu bir uygulamadır. 

Burun Ucu Dolgusunun Avantajları 

Burun, küçük bir darbe ile korkunç bir sızı hissetmemize neden olabilen son derece hassas bir organdır. Ameliyatsız burun estetiği bu yüzden başlı başına bir avantajdır.

  • Burun ucu dolgusu ağrısız bir işlemdir. 
  • Estetik burun ameliyatı veya revizyon burun estetiği ile karşılaştırıldığında burun ucu dolgusu fiyatları çok ucuzdur. 
  • Burun ucu dolgusu sonrası iyileşme dönemine ihtiyaç duymazsınız, çalışmaya ara vermeniz gerekmez, sosyal hayatınız sekteye uğramaz. 
  • Dolgu uygulaması öncesi muayene süresi dahil toplamda yarım saat kırk dakika içinde havalı bir burun ucuna kavuşursunuz. 
  • Burun ucu dolgusu, burun ucunda anında estetik dönüşüm elde etmemizi sağlayan, adeta mucizevi bir küçük dokunuştur. 

Burun Ucu Dolgusu Sonrası 

Burun ucu dolgusu sonrası, sürekli aynaya bakmak isteyebilirsiniz. Ne kadar havalı ve şahane bir burun ucunuz olduğunu sürekli görmek istemeniz normal bir durumdur. 

Bunun dışından uygulama sonrası aşırı sıcak ortamlardan uzak durmak ve burun çevresinde baskıya neden olacak yüz masajı, yüz yogası gibi şeylere birkaç gün ara vermek yeterlidir. 

Burun Ucu Dolgusu Tekrar Yaptırılır Mı?

Evet, burun ucu dolgusu da diğer dolgu uygulamaları gibi tekrar edilebilen bir işlemdir. İlk dolgunun ardından, burun ucu dolgusunun tamamen erimesini beklemeden, dolgu tazelenebilir. Bu konuda hekiminizin yönlendirmeleri ile estetik beklentilerinizin ortak bir noktada buluşması, önemlidir. Gereksiz dolgu, burun ucunda ağırlık yapsın istemeyiz!

Burun Ucu Dolgusu Ne Zaman Oturur?

Burun ucu dolgusu sonrası ödem oluşması düşük bir ihtimal olsa da dolgu uygulamalarının oturması için geçmesi gereken 15 günlük süre protokol gereğidir ve sonrasında kontrol muayenesi yapılır.

Rinoplasti Sonrası Burun Ucu Dolgusu 

Estetik burun ameliyatı sonrası oluşan burun ucu düşüklüğünü gidermek amacıyla tipplasti dediğimiz burun ucunu kaldırmaya yönelik revizyon ameliyatı yapılır. 

Rinoplasti sonrası revizyon burun ameliyatı yerine, burun dolgusu ve/veya burun ucu dolgusu, yeniden operasyon yaptırmak istemeyen hastalar için ekonomik ve konforlu, alternatif çözümdür ve çok sık tercih edilir. 

Burun ameliyatı, belli zorlukları olan bir süreçtir ve hastalar yeniden aynı şeyi deneyimlemeyi tercih etmeyebilir. Bu noktada hastanın ilk burun ameliyatını nasıl tecrübe ettiği, önemlidir. Burun ucu dolgusu gibi son derece pratik bir yöntemden yararlanmak, özellikle ağır bir burun ameliyatı deneyimi yaşamış kişiler için son derece doğru bir tercih olacaktır. 

Burun Ucu Dolgusu Fiyatları

Burun ucu dolgusu fiyatları düşük maliyetli medikal estetik uygulamaları kategorisinde yer alır. Burun ucu dolgusu fiyatları İstanbul içinde klinik kalite ve hijyen standartlarına, uygulamayı gerçekleştiren hekimin tecrübesine, kullanılan dolgu malzemesinin sınıfına bağlı olarak her semtte farklıdır. Dolayısıyla burun ucu dolgusu ne kadar sorusuna net bir cevap vermek maalesef mümkün değildir. 

Sağlık Bakanlığı uyarınca, sağlık ve estetik uygulamaları hakkında fiyat bilgisi paylaşmak yasal olmadığından, detaylı bilgi almak ve randevu oluşturmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.