Göz altı ışık dolgusu, yorgun bakışları silerken yüzü tazeler. Göz altındaki çukur ve morluklar yok olur. Bakışlar canlanır ve yüz ifadesi gençleşir. 

Göz çevresindeki yağ yastıkçıklarının zamanla çökmesi göz altında mor halkalara ve göz altı torbalarına neden olur. Bazı meslek gruplarına özgü çalışma koşulları, örneğin yoğun olarak bilgisayar karşısında zaman harcamak gibi, daha erken yaşlarda göz altı deformasyonlarının yaygın sebepleri arasında yer alır.

Hassas kas gruplarından ve yağ dokularından oluşan göz çevresinde ufak bir yapısal değişim, dokuların duruşunu dolayısıyla göz altının görünüşünü önemli ölçüde değiştirir. Göz çevresi çökmeye başladığında mor halkalar oluşur, göz altında gölgeler meydana gelir. 

Uygulamaya ışık dolgusu denmesinin sebebi bu çukurlar ya da göz altı torbalarının etrafı Hyaluronik asit ile doldurulduğunda göz çevresi yeniden aydınlık bir görünüme kavuşur. Göz altı ışık dolgusu yaptıranlar dakikalar içinde göz çevresindeki karanlık çukurlara ve mor haklara veda etmiş olurlar. 

Göz Altı Işık Dolgusu Nedir?

Göz altı ışık dolgusu, gözün alt kapağında meydana gelen problemlerin giderilmesi amacıyla yapılan Hyaluronik asit enjeksiyonudur. Göz altı torbaları ve göz altındaki mor halkaların giderilmesinde kullanılır. Göz altı ışık dolgusunda amacımız gözlerdeki yorgun ifadeyi iyileştirmek, bakışları gençleştirmek ve kırışıklıkların gidermek şeklinde özetlenebilir.

Hyaluronik asit, göz altındaki dokuların yeniden dolgunlaşmasını, nemlenmesini ve kaybettiği hacmi geri kazanmasını sağlar. Aynı zamanda amino asitler ve çeşitli vitaminler içeriyor olması nedeniyle göz altı ışık dolgusu sonrası cilt canlanır, daha aydınlık ve ışıltılı görünür. 

Göz Altı Işık Dolgusu Ne İşe Yarar?

Göz altı ışık dolgusu uygulamalarında kullandığımız Hyaluronik asit dolgular bu bölgeye özel olarak üretilmiş ürünlerdir. Cilt altında nem seviyesini artırmakla kalmaz lifting etkisi ile göz altında cildi sıkılaştırır. Zengin vitamin ve mineral içeriği, cilt rengi güzelleştirir bu sayede göz altında cilt ışığı daha iyi yansıtır hale gelir.

Göz altı morlukları çok genç yaştan itibaren, birçok farklı nedenle oluşabilir ve kozmetik çözümler dışında iyileştirilmesi zordur. Işık dolgusu her yaştan yetişkin kadın ve erkeklerin göz çevresindeki mor halkalardan kurtulmasına yarar. 

Göz altı aynı zamanda kişinin sağlığı ve günlük yaşam alışkanlıkları hakkında karşı tarafa bilgi verme özelliğine sahiptir. Bu sebeple mor halkalar, göz altı torbaları, göz çevresinin çökmesi gibi sorunlar estetik olarak hoş olmadığı gibi sosyal hayatta kişi hakkında doğru olmayan bir intibaya da neden olabilir ki genellikle insanlar en çok bundan rahatsızdır. 

Işık dolgusu sayesinde göz altı morluklarının ve torbalarının neden olduğu hasta, yorgun ve mutsuz yüz ifadesinden kurtulmak ve yüz ifadesini tazelemek mümkün. 

Göz Altı Morlukları Işık Dolgusu

Göz altı morlukları genetik sebeplerden kaynaklanıyorsa ömür boyu bu koyu haklara mahkum olmak zorunda kalabilirsiniz. Çocukluktan itibaren göz altında kahverengi veya mor halkalardan şikayet eden çok kişiye rastlarız. Sağlık sorunları nedeniyle oluşan göz altı morluklarının kalıcı hasara dönüşmesi mümkündür, hastalık tedavi edildiği halde göz altı morlukları iyileşmeyebilir. 

Göz altı ışık dolgusu özellikle bu gibi vakalarda son derece memnuniyet verici sonuçlar elde etmemizi sağlar. Cilt altında dokuları besleyen yoğun vitamin, mineral ve amino asitler göz altını harika bir şekilde aydınlatır. 

Göz Altı Işık Dolgusu Nasıl Yapılır?

Göz altı ışık dolgusu kolay ve acısız bir uygulamadır. Dolgu işleminden önce göz çevresi antiseptik solüsyonla temizlenir, anestezi uygulanır ve ardından dolgu işlemine geçilir. Göz altında burun ve yanak arasındaki kalan bölgede oluşmuş çukurlar Hyaluronik asit ile doldurularak dokuların aynı seviye gelmesi sağlanır. Kanama ve morarma olmaması için göz altı ışık dolgusu kanülle yapılır.

Göz altındaki deformasyonun derecesine bağlı olarak uygulama protokolü kişiye özel oluşturulmalıdır. Çok şiddetli olmayan göz altı torbalarının tedavisinde tek seanslık uygulama yeterli olurken derin doku çökmeleri ve belirgin göz altı torbalarının giderilmesinde tedavi seanslara bölünmesi ve dolgunun etkisini gözlemleyerek ilerlemek, faydalı bir yaklaşımdır. 

Göz Altı Işık Dolgusu Ne Kadar Sürer?

Uygulama 10-15 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanır. Dolgu işlemi öncesi muayene dahil ortalama yarım saat içinde göz altındaki morluklardan, torbalardan kurtulmuş olursunuz.

Göz altı ışık dolgusu aynı gün etki eden, görünüşünüzü anında tazeleyen bir uygulamadır. Dolgunun dokulara oturması ve vitaminlerin etkisiyle cildin ışıldaması bir hafta on gün kadar bir zaman almaktadır. 

Geçici dolgular kategorisinde uygulanan göz altı dolgusu ortalama 1-1.5 yıl arasında kalıcıdır. Bir yıl sonunda yapılacak estetik muayenenin ardından uygulama tekrar edilebilir. 

Göz Altı Işık Dolgusu Öncesi Sonrası

Göz altı ışık dolgusu öncesi kan sulandırıcı özelliği olan aspirin ve benzeri ilaç almamak ve alkol tüketimine ara vermek gerekir. Göz altı ışık dolgusu sonrası dikkat edilmesi gerekenler konusunda doktorunuzun önerilerine harfiyen uymak, ışık dolgusu sonrası şişlik oluşması riskini minimuma indirir. 

İlk gün göz çevresini su ile temastan korumalı, makyaj yapmamalı ve göz çevresindeki dokuları ovmak, kaşımak gibi şeylerden imtina etmelisiniz. Birkaç gün boyunca aşırı sıcak ortamlardan uzak durmalı, ağır spor ve egzersizlere ara vermelisiniz. 

Göz altı ışık dolgusu sonrası günlük hayatınıza ara vermeniz gerekmez. Hekiminizin önerilerini dikkate almanız koşuluyla sosyal hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. 

Göz Altı Işık Dolgusu Zararları

Göz altı ışık dolgusu yan etkileri olmayan dermatolojik olarak son derece güvenli bir işlemdir fakat uygulama sebebiyle göz altı ışık dolgusu sonrası şişlik, morluk, kızarıklık oluşması beklentilerimiz dahilinde yan etkilerdir. En çok bir hafta sonra tamamen iyileşir

Hyaluronik asit, doku uyumu yüksek bir materyaldir, genellikle alerjik reaksiyona neden olmaz. Özenli bir uygulama sayesinde göz altı ışık dolgusu yan etkiye neden olmadan deneyimlenir. 

Göz Altı Işık Dolgusu Sonrası Ödem Nasıl Atılır? 

Hyaluronik asit su tutarak doku dolgunluğu sağladığı için uygulamanın ardından ilk birkaç gün ödem oluşması normaldir. Bol su içmek ödem atılımını hızlandıracaktır.

Göz Altı Işık Dolgusu Fiyatları

Göz altı ışık dolgusu tek seferde ya da 2-3 seansta adım adım uygulanmaktadır. Göz altı dokularının ne kadar çökmüş olduğuna bağlı olarak protokol kişiye özel olarak planlanır. Bu sebeple göz altı ışık dolgusu fiyatları her tedavide değişir. 

Dermatolojik uygulamalarda klinik kalitesi bütçeyi ayrıca etkilediği için göz altı ışık dolgusu İstanbul içinde medikal estetik hizmeti veren çok sayıda klinikte farklı bütçelerde uygulanmaktadır. Detaylı fiyat bilgisi almak ve randevu oluşturmak için lütfen bizimle iletişime geçin.