Göz Altı Torbası Tedavisi

Göz altı torbası tedavisi, cerrahi operasyona alternatif olarak Nükleofil Eyes, Pb Serum Low, Göz Altı Işık Dolgusu gibi ameliyatsız uygulamalardan oluşur.

Göz altı torbaları kadın erkek birçok kişiyi rahatsız eden başlıca estetik deformasyonlardan biridir. Orta yüzün sarkık görünmesine neden olur. Bu sebeple göz altı torbalarının iyileştirilmesine yönelik işlemler, yüz ifadesini gençleştirmek amacıyla en sık başvurduğumuz estetik uygulamalardandır diyebiliriz. 

İlerlemiş versiyonlarında göz altı torbaları cerrahi operasyonla alınır. Ameliyatsız göz altı estetiği kapsamında uyguladığımız Pb Serum Low ve Nükleofil Eyes gibi doku yenilenmesi sağlayan cilt gençleştirme uygulamaları göz altı torbalarının görünümü hafifletirken aynı zamanda iyileşme elde etmemizi sağlayan yöntemlerdir. Daha kozmetik bir yaklaşım olarak göz altı ışık dolgusu ise bakışları tazelemenin ve göz altını aydınlatmanın en kestirme yoludur. 

Göz Altı Torbası ve Morlukları

Göz çevresinde renk koyulaşması her zaman göz altı torbası ile birlikte olmak durumunda değildir. Bazen göz altının çökmesine bağlı olarak koyu halkalar oluşabilir. Fakat formu bozulan yağ yastıkçıklarının şişmesi ve göz altından taşması nedeniyle damarlar cilt yüzeyine yakınlaştığı için göz altı torbasını takiben göz altında morluk oluşması genellikle kaçınılmaz bir durum olarak karşımıza çıkar. 

Gözler ve göz çevresi yüzün estetik görünüşü bakımından son derece önemlidir. Kadınlar, göz altı torbaları ve morluklarını silmek için güçlü kapatıcılar kullanırlar fakat bu geçici bir çözümdür. 

Soğuk kompres yapmak, çay poşeti veya patates dilimi koymak, bitkisel yağlarla göz çevresine masaj yapmak gibi göz altı torbalarının tedavisinde kullanılabilecek doğal yöntemler, ancak düzenli kullanıldığında işe yarayabilir, uzun vadede ve belli oranda iyileşme elde etmenizi sağlar. 

Genetik özellikler ve yaşlanma dışında, bir takım hastalıklar sonucu oluşan göz altı torbası ve morluklarını iyileştirmek ve bölgedeki dokunun yenilenmesini sağlamak için göz altı torbası tedavileri kısa sürede başarılı sonuçlar elde etmemizi sağlayan, etkili yöntemlerdir. 

Göz Altı Torbası Neden Olur?

Göz çevresinde cildin sıkılığını yitirmesi, göz altı torbalarının oluşmasını ve göz çevresinde yaşlanma belirtilerinin başlamasını tetikler. Henüz başlangıç aşamasındaki göz altı torbaları, fark edilir dereceye ulaştığında gözün yarısına kadar bir alanda, yarım ay şeklinde bir yağ torbası gibi görünür. Son aşamada göz altı torbası cilt yüzeyinde tamamen gözlemlenir hale gelir ve aşağıya doğru sarkan yağ yastıkçıkları, üzgün ve yorgun bir yüz ifadesi oluşturur. 

Göz altı torbası neden şişer sorusuna çeşitli cevaplar verebiliriz  fakat en yaygın sebepleri genetik yatkınlık, yaşlanma ve çalışma şartlarıdır. Çevresel koşullar ve günlük yaşam alışkanlıkları cildi etkileyen diğer önemli faktörlerdir. Bedenin genel sağlık durumu ile göz sağlığı arasındaki yakın bağlantı nedeniyle bazı hastalıklar ve tedavileri göz çevresinde deformasyona neden olabilir. 

  • Tiroid hormonunun düzensiz çalışması ve diğer tiroid hastalıkları.
  • Kalp ve damar hastalıkları, dolaşım yetersizliği ve bozuklukları.
  • Böbrek rahatsızlıkları.
  • Karaciğer problemleri. 
  • Kansızlık.  
  • Ödem. 
  • Stres ve depresyon hali. 
  • Uyku düzensizlikleri, yetersiz uyku.
  • Beslenme yetersizliğine bağlı olarak gelişen vitamin eksikliği. 
  • Alkol ve sigara tüketimi. 

Göz Altı Torbası İçin Ne Yapmalı?

Aynı zamanda bir tür sağlık sorunu olduğu için öncelikle göz altı torbasına neden olan durumların tedavi edilmesi, kalıcı çözüm elde etmek açısından doğru bir yaklaşım olacaktır. 

Mevcut hasarı ortadan kaldırmak amacıyla kozmetik estetik uygulamaları tercih edebilir veya doğal yöntemler, göz torbası için maske gibi evde yapılan bazı uygulamalardan faydalanabilirsiniz. Bol su içmek ve yeteri kadar uyumak gibi bazı iyi gündelik alışkanlıklar edinmek, göz altı torbalarının ilerlemesini engeller ve tedavi boyunca iyileşme dönemini destekler.

Fakat göz altı torbalarından kurtulmanın hızlı ve etkili yolu medikal estetik uygulamalar kapsamında, kesi yapmadan ve ameliyat izi bırakmadan gerçekleştirdiğimiz ameliyatsız göz altı torbası tedavilerdir. 

Ameliyatsız Göz Altı Torbası Estetiği

Göz altı torbalarının belirgin hale gelmesinden rahatsız olduğu halde bıçak altına yatmaktan çekindiği için tedavi olmaktan imtina eden her yaştan yetişkin kadın ve erkekler için ameliyatsız uygulamalar harika bir alternatif çözümdür. 

Göz altı torbası nasıl geçer, medikal estetik uygulamaları işe yarıyor mu, göz altı torbalarına kesin çözüm hangisi gibi sıkça sorulan soruların odağında ise ameliyatsız göz altı torbası estetiği kapsamın kullanılan yöntemlerin etkili olup olmadığından emin olmak gereksinimi yatar. 

Cerrahi olmayan göz altı torbası tedavileri adı altında uyguladığımız Nükleofil Eyes, Low PB Serum ve Göz Altı Işık Dolgusu, çözüm odaklı tedavilerdir ve el ettiğimiz sonuçlar, genellikle beklentileri tam anlamıyla karşılar niteliktedir. 

Nükleofil Eyes Göz Altı Torbası Tedavisi 

Çok güçlü bir cilt gençleştirme ve yeniden yapılandırma uygulaması olan Nükleofil DNA ışıltısın göz altı torbalarını tedavi etmek üzere, özel olarak geliştirmiş olduğu formülü çok yüksek bir nemlendirme sağlar. Antioksidan etkisi sayesinde serbest radikallerin neden olduğu hücre yıkımını durdurur. Fibroblastik dokuyu sıkılaştırır, kolajen sentezinin artırır ve hücre metabolizmasının gençleştirir. 

Derin dokularda başlayan bu yeniden yapılanma sayesinde nükleofil eyes uygulamasında  sonra her geçen gün göz altı sıkılaşmaya başlar,  deforme olmuş yağ yastıkçıkları eski, düzenli formuna geri döner. Göz altında torba görünümü tamamen silinir ya da önemli oranda iyileşir. 

Low Pb Serum Göz Altı Torbası Tedavisi 

Yaşlanmanın en büyük etkisi dokuların kendini yenileyebilmek için ihtiyacı olan enzimleri yeterince sentezleyemez hale gelmesidir. PB Serumun ana bileşenleri çeşitli enzimlerden oluşur. Bu enzimler cilt dokusunu oluşturan hücrelerin kendini onarmak için gereksinim duyduğu ortamın yeniden oluşmasını sağlar ve hücrenin çalışma hızını destekler. 

Farkı içeriklerden oluşan PB serum formülleri arasında Low Pb Serum özellikle göz altı torbalarını iyileştirilmesinde kullanılan versiyonudur. İnce uçlu iğneler ya da kanül yardımıyla göz altına verilen serum, tek seansta göz altı gençleştiren bir mezoterapi uygulamasıdır.

Göz Altı Işık Dolgusu Göz Altı Torbası Tedavisi 

Hyaluronik asit ile yapılan göz altı ışık dolgusu, göz altı torbalarının giderilmesinde kullanılandığımız en pratik yöntemdir.  Anında etki ettiği için özellikle hafif derecedeki göz altı torbalarının silinmesinde tercih edilir. 

Göz altı torbasının etrafında oluşan çöküntü, hyaluronik asitle doldurularak etki ettiği için çok ileri derecedeki göz altı torbalarının iyileştirilmesinde, ışık dolgu yapmadan önce Nükleofil Eyes ya da Low PB Serum gibi dokuların onarılmasını sağlayan uygulamalardan faydalanmak çok daha estetik sonuçlar elde etmemizi sağlar. 

Göz Altı Torbası Tedavisi Fiyatları 

Göz altı torbalarının tedavisinde hangi yöntemin kullanılacağı ve göz altı torba tedavisinin kaç seansa gereksinimi olduğuna bağlı olarak uygulama protokolü kişiye özel oluşturulur. İçeriği değişen her protokolün fiyatı da farklıdır. 

Göz altı torbası tedavisi fiyatları hakkında detaylı bilgi almak ve randevu oluşturmak için lütfen bizimle iletişime geçin.