Selülit tedavisi; bacaklardaki portakal kabuğu görünümünden rahatsız olan her yaştan kadınının imdadına yetişen G5, VelaShape gibi uygulamaları içerir.

Maalesef kadınlar arasında yaygın olan selülit daha çok bacaklar ve kalça bölgesinde görülür. Cilt altındaki yağ dokusunun yapısal olarak bozulmasına bağlı olarak cilt yüzeyinde belirgin hale gelmesi, bacakların pürüzsüzlüğüne gölge düşürür. Selülit tedavisi yaptıranlar bu görüntüye kolayca veda eder ve ışıltılı bacaklara sahip olmanın keyfini sürerler diyebiliriz.

Selülit Nedir?

Selülit, cildin katmanları arasındaki yağ dokusunda meydana gelen dejenerasyon sonucu cildin çukurlu görünmesine verdiğimiz isimdir. Tıbbi adı lipodistrofi olan selülit bir tür dolaşım yetersizliğidir ve lenfatik sistemin iyi çalışmıyor olmasından kaynaklanır. Kilolu ya da zayıf olmakla bir ilgisi olmadığını özellikle belirtmek gerekir. Zayıf hatta fit olduğu halde selülit sorunu yaşayan kadınların sayısı hiç de az değildir.

Yağ dokusunu olması gereken yerde tutan fibröz bağlar kadınlarda dikey, erkeklerde çapraz uzanır. Herhangi bir nedenle, yağ dokusunun bu dikey bantlardan taşması, bacaklar ve kalçada portakal kabuğu görünümü oluşmasına neden olur. Bu form bozukluğuna selülit denir.

Selülit Neden Olur?

Selülit kadınlarda cinsiyet genetiğine bağlı olarak her yaşta ve çok sık karşılaştığımız bir durumudur. Öyle ki spor yapan, sağlıklı beslenen kadınlarda dahi selülit oluşumuna rastlamak mümkündür. Selülit oluşmasının nedenleri çok çeşitlidir:

  • Lenfatik sistemin yetersiz çalışması.
  • Dolaşım sisteminin yetersiz, kan dolaşımının yavaş olması.
  • Yaşlanma.
  • Hormonal problemler.
  • Genetik yapı.
  • Yeterince su içmiyor olmak.
  • Hareketsiz yaşam biçimi ve çalışma koşulları.
  • Sağlıksız beslenme, yanlış beslenme alışkanlıkları.
  • Hamilelik.
  • Doğum kontrol hapları.

Selülit Tedavisi Nedir?

Selülit tedavisi; bağ dokudaki yağ hücreleri ile fibroblast bağları arasındaki ilişkiyi düzenlemek amacıyla lenfatik sistemi uyarmak ve yağ dokusunu küçültmek üzere gerçekleştirilen cihazlı medikal estetik tedavilerinden oluşur.

Portakal kabuğunu görüntüsünün giderilmesinde lazerle selülit tedavisi, mezoterapi selülit tedavisi, lpg, awt gibi birçok farklı teknik ve yöntemden yararlanılmaktadır. Selülit kremi ve bitkisel anti-selülit karışımlar evde selülit tedavisi başlığı altında yapılan onlarca uygulama arasından en popüler olanlarıdır.

Selülit tedavisi medikal estetik uygulamalar, sağlıklı beslenme, düzenli yürüyüş ve yeteri kadar su içmek gibi birçok şeyi kapsayan komplike bir yaklaşım gerektirir. Aksi halde bacaklarda selülit tedavisi adına yaptığımız uygulamalardan netice alınsa bile selülit bir süre sonra tekrar geri döner. Tedavinin kalıcı olması için selülitle mücadelede yaşam şekli ve günlük alışkanlıklar, çok önemlidir.

Selülit Tedavisi Nasıl Yapılır?

Selülitin evresi tespit edildikten sonra kişiye özel oluşturulan selülit tedavisi protokolüne göre hangi cihazla, nasıl bir tedavi uygulanacağı belirlenir.

Birinci Derece Selülit

Başlangıç aşamasındaki, hafif selülit durumudur. Çok hızlı bir şekilde iyileşir. Bu aşamada selülite erken müdahale, selülit tedavisinde başarıyı neredeyse garanti altına almamızı sağlar.

İkinci Derece Selülit 

Portakal kabuğu görüntüsünden bir önceki aşamadır fakat çukurlar elle bastırmadan da kendini belli etmeye bu aşamada başlar. G5 ve VelaShape uygulamaları ile ikinci derece selülit vakalarında  harika sonuçlar elde etmek son derece kolaydır.

Üçüncü Derece Selülit

Bu aşamada derin çukurlar, portakal kabuğu görüntüsüne neden olmuştur. Ağrı olması ihtimal dahilindedir. Hala daha selülit tedavisi, düzenli yürüyüş, sağlıklı beslenme ve bol su içerek iyileşmesi mümkündür.

Selülitin derecesi, her yaş grubunda aynı özelliklere sahip olmayabilir. Genç bir hastanın üçüncü derece selülit tedavisine vereceği yanıt ile ileri yaşta bir hastanınki farklı sonuçlar ortaya çıkmasına neden olur.

Başta genel sağlık durum olmak üzere, selülit tedavisini kişiye özel bir planla olmak zorunda kılan buna benzer birçok kriterden söz edebiliriz. Bu sebeple selülit tedavilerinde önceliğimiz detaylı bir muayene ve metabolizmanın analizi olmalıdır.

En Etkili Selülit Tedavisi 

En iyi selülit tedavisi, en doğru şekilde uygulanan tedavidir diyebiliriz zira selülit tedavisinde hemen hemen her yerde benzer cihazlar kullanılıyor olmasına rağmen tedavilerden alınan sonuç aynı şekilde memnuniyet vermez. Son teknolojik cihazlarla yapılan protokoller hayal kırıklığına uğratabilir.

Selülit tedavisinde cihaz kadar önemli olan bir şey varsa o da protokolün doğru oluşturulması ve uygulama kalitesidir. Seans süresi, uygulama yoğunluğu, selülit derecesinin doğru tespit edilmesi ve kişisel metabolizmanın analizi, selülit tedavisinde başarının bize göre anahtarıdır.

G5 Selülit Tedavisi 

Selülit bir lenfatik sistem yavaşlaması olduğu için G5 masajı selülit tedavisi için kullanılan en etkili sistemlerden birine dönüşür çünkü en büyük etkisi lenf sistemini uyarmak ve kan dolaşımını harekete geçirmektir.

Yağ hücrelerinin küçülmesini sağlarken, bağ dokuyu rahatlatır ve fibroblastların serbest kalmasına yardımcı olur. G5 masajı sayesinde selülitli görüntü kısa sürede ortadan kaybolur. Bacaklar ve kalçada sıkılaşma ve incelme elde etmiş oluruz.

G5 Selülit Masajı Nasıl Yapılır?

Son derece güvenli ve konforlu bir uygulamadır. Masaj yapılacak alana yağ hücrelerini parçalama özelliğine sahip bir jel ya da bitkisel yağ karışımı sürülür. Sonrasında masaj başlığı protokolün gereğine göre ayarlanan kuvvette selülitli bölge üzerinde yavaşça gezdirilir.

G5 Selülit Masajı Kaç Seans Yapılır?

Genellikle 8-10 seans şeklinde uygulanan G5 masajı, belli bir yoğunlukta uygulanmadığı takdirde etki etmeyecektir. Seans sayısı ve süresi, G5 selülit masajının sonucunu önemli ölçüde belirler.

VelaShape Selülit Tedavisi 

En etkili selülit tedavisi Velashape için sıklıkla kullanılan sıfatlardan biridir. Bölgesel incelme ve selülit tedavilerinde harika sonuçlar elde etmemizi sağlayan FDA onaylı VelaShape; vakum, kızılötesi ışınlar ve radyofrekans enerjilerinin bir arada olduğu etkili bir cihazdır.

Yağ dokusunun hacim olarak azalmasını sağlamanın yanı sıra kolajen üretimini tetiklediği için cildi sıkılaştırır, tüm dokularda cildin kendini yenilemesini destekler.

VelaShape Selülit Tedavisi Nasıl Yapılır?

Velashape, masaj konforunda bir selülit tedavisi deneyimi sunar. Odaklı ısı, cilt yüzeyini rahatsız etmez ve uygulama sırasında herhangi bir ağrı hissetmezsiniz.

Tedavi öncesi yapılan muayenede selülitin derecesi tespit edilmiş olduğundan kaç seans uygulama yapılacağı ve doku derinliği önceden belirlenmiş olur. VelaShape cihazının iki özel başlığından selülitli bölgeye uygun olanı ile portakal kabuğu görüntüsünü ortadan kaldırmak üzere uygulama gerçekleştirilir.

VelaShape Selülit Tedavisi Kaç Seans Yapılır?

VelaShape selülit tedavisinde seans süresi, selülitin derinliğine ve derecesine bağlı olarak kişiden kişiye değişir.

En az 4 seans olmak üzere 2 hafta arayla uygulanması, genel olarak tavsiye ettiğimiz seans aralığı ve sayısıdır. İleri vakalarda 6 seansa kadar çıkmak mümkündür.

Selülit Tedavisi Fiyatları 

Selülit tedavisinde fiyat aralığı oldukça geniştir. Selülitin derecesine bağlı olarak, hangi tekniklerin kullanılacağı ve tedavi sürecine göre selülit tedavisi fiyatlar kişiden kişiye değişir.

Detaylı bilgi almak ve randevu oluşturmak için bizimle iletişime geçebilir, selülitlerden kurtulmak üzere bugün ciddi bir adım atabilirsiniz.