Gözenek Sıkılaştırma Tedavisi

Çevresel etkilere karşı güçlü bir cilde sahip olmak için gözeneklerin ideal genişlikte olması gerekir. Gözenek sıkılaştırma tedavisi bu yüzden önemlidir.

Gözeneklerin genişlemesi cildin görünümü ile ilgili estetik sorunlara neden olmasının ve makyaj yapmayı zorlaştırmasının yanı sıra birçok cilt sorununa da davetiye çıkarır. Siyah nokta oluşumu, aşırı yağlanma, akneye meyilli cilt yapısı gibi durumlar genellikle gözenek genişlemesinin bir sonucudur. Gözeneklerin büyümesi cilt kalınlaşmasına, cilt sarkmalarına neden olur. 

Cilt katmanlarının yapısal olarak bozulması ve çevresel kire karşı savunmasız hale gelmesi, başta sebum salgısı olmak üzere cildin dengelerini bozar. Bu durum erken yaşlanmaya ve cildin canlılığını yitirmesine yol açabilir.  

Gözenek Sıkılaştırma Tedavisi Nedir?

Gözenek sıkılaştırma, herhangi bir nedenle genişlemiş gözeneklerin derinlemesine temizlenmesinin ardından kolajen üretiminin tetiklenmesi, kan dolaşımının harekete geçirilmesi ve cildin doğal nem dengesine ulaşması aşamalarını içerir. Gözenek sıkılaştırmada amacımız bozulan sebum dengesini yeniden kurmaktır.

Yapısal olarak geniş gözenekli cilt yapısına sahip olan kişiler dışında gözeneklerin genişlemesi genellikle yanlış cilt bakımı ve kozmetik ürün kullanımına bağlı olarak cildin nem ve yağ dengesinin bozulmasından kaynaklanır. 

Gözenek sıkılaştırma tedavileri bu durumu tersine çevirmek için cilt altından itibaren cildin temizlenmesini, yeniden yapılanmasını ve kendi doğal dengesini bulmayı hedefler. Gözenek sıkılaştırmada kullanılan çok sayıda medikal estetik uygulamasından söz etmek mümkündür. 

Gözenek Sıkılaştırma Yöntemleri

Derimiz, aynı zamanda solunum sistemimizin bir parçasıdır ve gözenekler nefes alma kanallarımızdır. Çevresel kir ya da yağ ile tıkandığında nefes alabilmek için genişleme eğilimi gösterirler. Bu bir kısır döngüye neden olur. Gözenekler genişledikçe cilt altında tutulması gereken ve cildin nem dengesini sağlayan sıvılar cilt yüzeyine çıkar. Yağlı cilt bir mıknatıs gibi çevresel kirli kendine çeker. Böylece halihazırda genişlemiş gözenekleri daha çok çevresel kirle dolar, tıkanır. 

Bu tıkanıklığı açmak için cilt daha çok yağ salgıladığı için yağlı cilt gözenek sıkılaştırma vakalarına daha çok rastlarız. Gözeneklerin tıkanmaması, cildin kurumaması, cilt altının nefes alması sağlandığı takdirde gözenekler genişlemeye gerek duymaz. 

Peeling, derin doku temizliği, kolajen üretimini tetikleyen lazerli uygulamalar, cilt yenileme aşıları ve cilt sıkılaştırma yöntemleri, genişlemiş ve tıkanmış gözeneklerin ihtiyacı olan cilt bakımını yapmamıza olanak sağlayan, yüz gözenek sıkılaştırma yöntemleridir. 

Gözenek Sıkılaştırma Karbon Peeling 

Karbon peeling gözenek sıkılaştırmada en çok kullandığımız yöntemlerin başında gelir. Her cilt tipine uygun, son derece başarılı bir sistem olması bir yana karbon peeling cildi arındırırken ölü deriyi nazikçe soyar ve aynı zamanda kolajen sentezini tetikleyerek  gözeneklerin küçülmesini sağlar. 

Başarılı bir gözenek sıkılaştırma işlemi olarak karbon peeling yaz kış uygulanabilir. Cildin yapısına göre kişiye özel olarak hazırlanan karbon peeling ile gözenek sıkılaştırma protokolü bir ya da daha fazla seans şeklinde düzenlenebilir. 

Uygulama öncesi cilt temizlenir ve anestezik krem uygulanır. Bu sayede karbon peeling uygulamasının acısız ağrısız gerçekleşmesini sağlamak mümkündür. Ardından cilt karbon sıvısı ile kaplanır. Böylece koyu renk pigmente duyarlı Q Swich lazer ışınları, karbon solüsyonla dolan gözenekleri kolayca yakalar. 

Gözenek Sıkılaştırma Hydrafacial 

Cilt temizleme, yenileme ve cilt altını beslenmede kullandığımız gelişmiş cihazlı cilt bakımı sistemi Hydrafacial, gözenek sıkılaştırma ve temizleme konusunda rakipsiz yöntemlerden biridir. 

Cildi nazikçe soyan mikrodermabrazyon etkisi ve vakumlu başlıkları sayesinde gözeneklere zarar vermeden temizler. Siyah nokta ve aknelerin gözeneklere bulaşmadan ciltten alınmasını sağlar. 

Aynı zamanda cildin altı katmanlarında kan dolaşımını harekete geçiren ve lenfatik sistemi uyaran Hydrafacial, gözenek genişlemesine neden olan durumların tamamını tek başına ortadan kaldırabilecek kapasitedeye sahiptir. Düzenli kullanımda gözenekleri sıkılaştırır, gözenek yapısını korur, gözenek genişlemesinin önüne geçer. 

Gözenek Sıkılaştırma Kleopatra Aşısı 

Kleopatra aşısı ile gözenek sıkılaştırma tedavisi; dermapen gözenek sıkılaştırma, prp gözenek sıkılaştırma, dermaroller gözenek sıkılaştırma gibi birçok mezoterapi uygulamasından biridir. 

Bir tür gençlik aşısı olan Kleopatra Aşısı yüksek oranda saf peptitler ve cildin nem kaynağı olan Hyaluronik asit içerir. Derin dokularda başlayan gençleşme, cildin yenilenmesini ve sıkı olmasını sağladığı için gençlik aşıları, gözenek yapısının küçülmesinde etkili uygulamalardır. 

Aynı zamanda cilt altı dokuların yoğun olarak nemlenmesi ve kolajen üretiminin artması, cildin doğal dengesini ve gözenek sağlığını korumasına yardımcı olur. 

Gözenek Sıkılaştırma Baby Face Beauty

Thulium lazer destekli baby face gözenek sıkılaştırmanın çok ötesinde bir uygulamadır. Tek seansta cildi yeniler, pürüzsüz hale getirir ve sıkılaştırır. Tüm bunların sonucu olarak gözeneklerde sıkılaşma elde etmiş oluruz. Üstelik son derece konforlu ve uzun süre kalıcı bir işlemdir. 

Baby Face’in yüksek etkili yoğun serumları, thulium lazerin açtığı mikro kanallardan cilt altına gönderilir. Bu yoğun cilt altı bakımı, lazerin neden olduğu sınırlı hasara bağlı olarak aktif hale gelen kolajen üretimi ile birleşir ve cilt altında çok güçlü bir yenilenme, doku onarımı süreci başlar. 

Baby Face sonrası gözenek sıkılaşma çok kısa sürede etkisini gösterir. Çoğu zaman bir seans yeterlidir. Gerekli olduğu takdirde bir ay sonra uygulama tekrar edilebilir. Altı ay ara ile yinelenen baby face cilt yenileme ve gözenek sıkılaştırma sayesinde gözeneklerin büyümesini ve siyah nokta oluşumunu zahmetsizce engelleyebiliriz. 

Gözenek Sıkılaştırma Fraksiyonel Lazer 

Fraksiyonel lazer en ünlü  lazerle gözenek sıkılaştırma yöntemlerinden biridir. Cildi soyarak yenileyen sistemi, genişlemiş gözenekleri ölü kabukla birlikte atar. Cilt altından çıkan yeni dokuda gözenekler her seferinde giderek küçülür. Ayrıca kolajen üretimini destekliyor olması, cildin gençleşmesini ve doğal dengesini bulmasını sağlar. 

Fraksiyonel lazerle yapılan derin bir kabuk atma protokolüyle gözenek sıkılaştırmada tek seans yeterli olabilir. Daha yavaş, takip eden seasnlar halinde, birkaç defada cildi soyarak adım adım gözenek sıkılaştırma,  alternatif uygulama yaklaşımı olarak değerlendirilebilir.

Gözenek Sıkılaştırma BBL  

Gözenek genişlemesi aynı zamanda bir yaşlanma sorunudur. BBL Forever Young kalıcı gözenek sıkılaştırma hayalimizi gerçekleştirme ihtimalini cildimize fısıldayan, yeni jenerasyon cilt yenileme ve gençleştirme sistemidir.

Gözenek sıkılaştırmada harika sonuçlar elde etmemizi sağlayan, FDA onaylı cilt gençleştirme sistemi BBL Forever Young düzenli kullanımda hücreyi yenileme özelliğiyle bilinir. Yaşlanma etkilerini durdurduğu yönünde çok sayıda klinik araştırma yapılmış, sonuç olarak kalıcı gençlik iksiri olarak BBL Forever Yoğun adıyla markalaşmıştır. 

BBL ile gözenek sıkılaştırma, gözeneklerin ne derece genişlediğine bağlı olarak kişiye özel olarak belirlenir. 4 seansa kadar protokol oluşturulabilir. Daha başlangıç aşamasındaki gözenek sıkılaştırma tedavilerinde 2 seans yeterli gelecektir. 

Gözenek Sıkılaştırma Fiyatları 

Gözenek sıkılaştırmada birçok farklı yöntem kullanılmaktadır. Kullanılacak yöntem ve seans sayısına göre gözenek sıkılaştırma fiyatları her vakada değişir. 

Cilt tipine ve yaşına uygun gözenek sıkılaştırma yönteminin belirlenmesi için öncesinde cildin muayene edilmesi gerekir. Ardından gözenek sıkılaştırma protokolü ve fiyat konusunda hasta detaylı olarak bilgilendirilecektir. 

Gözenek sıkılaştırma uygulamaları ve fiyatları hakkında detaylı bilgi almak ve randevu oluşturmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.